1. Przeżywamy III Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego, rozpoczynający XI Tydzień Biblijny. Dziś na godzinę 12.00 zapraszam Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z Rodzicami. Po Mszy Świętej – celebracja.
2. We wtorek 7.05 – Święto Matki Bożej Łaski Bożej Patronki Kielc i naszej Diecezji. W tym dniu przypada czuwanie ku czci św. Kingi początek o godzinie 17.00, Eucharystia o 19.00.
3. W Środę – 08.05 – Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski i naszej Diecezji Kieleckiej. W naszej parafii jest to Odpust. Msze Święte w Kościele pw. Św. Stanisława o godzinie: 9.00, suma o godz. 11.00, Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe.
4. W sobotę o godzinie 11.30 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź w czwartek od godziny 16.30 – w kościele św. Stanisława. W poniedziałek o godzinie 14.00 sprzątanie kościoła parafialnego.
5. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00. W poniedziałek 13.05 tradycyjnie odbędzie się procesja Fatimska ulicami miasta. Gromadzimy się na Mszy św. o godzinie 17.30 następnie procesja fatimska wokół rynku. Zapraszam Orkiestrę, Strażaków i wszystkich Parafian.
6. W przyszłą niedzielę 12 maja – po ostatniej Mszy św. poświęcenie pól Grotnikach Małych, Raju, Stojkach, Wójtowych Łąkach i Harmoninach. Około 18.00 w Lubiczu, Podzamczu, Podraju i Łęce.
7. W niedzielę za dwa tygodnie – 19 maja po ostatniej Mszy św. – poświęcenie pól w Grotnikach Dużych i w Nowym Korczynie.
8. W dniu 16 maja – w czwartek wyruszy autokarowa pielgrzymka do Krakowa, Kalwarii i Wadowic z dziećmi pierwszokomunijnymi zapraszamy wszystkich chętnych lista jest w zakrystii, jest 30 miejsc wolnych. Wyjazd o 6.30 rano przed kościołem klasztornym.
9. Pielgrzymka z okazji 20 rocznicy kanonizacji Świętej Kingi oraz 20-lecia odsłonięcia tablicy dziękczynnej w katedrze w Esztergom 12-14 lipca 2019. Organizuje Stowarzyszenie Świętej Kingi w Starym Sączu. Więcej na stronie Stowarzyszenia adres: http://kinga.stary.sacz.pl/. Lista chętnych jest w zakrystii. Autokar wyruszy z Nowego Korczyna.