1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. W tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej – tradycyjnie odbędzie się procesja Fatimska ulicami miasta. Gromadzimy się na Mszy św. o godzinie 17.30 następnie procesja fatimska wokół rynku. Zapraszam Orkiestrę, Strażaków i wszystkich Parafian. We wtorek – święto św. Macieja, Apostoła. W czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00.

2. W sobotę odbyła się w naszej parafii Pierwsza Komunii Święta. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia tej uroczystości. W dniu 16 maja – w czwartek wyruszy autokarowa pielgrzymka do Krakowa, Kalwarii i Wadowic z dziećmi pierwszokomunijnymi. Wyjazd o 6.30 rano przed kościołem klasztornym.

3. W sobotę – 18.05 – na godzinę 12.00 zapraszam Kandydatów do Bierzmowania na spotkanie w organistówce. W przyszłą niedzielę – 19.05 na godzinę 12.00 zapraszam Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z Rodzicami. Po Mszy Świętej – celebracja.

4. Dziś – 12 maja – po ostatniej Mszy św. poświęcenie pól Grotnikach Małych, Raju, Stojkach, Wójtowych Łąkach i Harmoninach. Około 18.00 w Lubiczu, Podzamczu, Podraju i Łęce.

5. W niedzielę za tydzień – 19 maja po ostatniej Mszy św. – poświęcenie pól w Grotnikach Dużych i w Nowym Korczynie.

6. Pielgrzymka z okazji 20 rocznicy kanonizacji Świętej Kingi oraz 20-lecia odsłonięcia tablicy dziękczynnej w katedrze w Esztergom 12-14 lipca 2019. Organizuje Stowarzyszenie Świętej Kingi w Starym Sączu. Więcej na stronie Stowarzyszenia adres: http://kinga.stary.sacz.pl/. Lista chętnych jest w zakrystii. Autokar wyruszy z Nowego Korczyna.
7. Intencje Mszy św.