I Niedziela po Narodzeniu Pańskim Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 30.12.2018 r.

 1. Dziś w Święto Świętej Rodziny na sumie odbędzie się uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków. Serdecznie Dziękujemy Pani Jolancie Motyl, Panu Kościelnemu i Katechetom z naszej parafii za przygotowanie dekoracji adwentowych i świątecznych. W poniedziałek koniec roku kalendarzowego 2018 – wieczorem o godzinie 17.00 odbędzie się Eucharystia i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie starego roku. Za odmówienie w tym dniu w kościele lub kaplicy hymnu Te Deum można zyskać odpust zupełny.
 2. We wtorek, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Obchodzimy w tym dniu Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. W tym dniu istnieje obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.
 3. We wtorek w Nowy Rok odbędzie się czuwanie ku czci św. Kingi w naszym diecezjalnym Sanktuarium Św. Kingi w Nowym Korczynie. Zapraszam w tym dniu Orkiestrę i wszystkie grupy włączające się zwykle w przygotowanie tego dnia modlitwy przez wstawiennictwo naszej Patronki.
 4. Ponadto w tym tygodniu: w środę, 2 stycznia – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu. W czwartek – wspomnienie (dowolne) Najświętszego Imienia Jezusa. W następną niedzielę, 6 stycznia, będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego (zwana tradycyjnie świętem Trzech Króli). Taca zbierana tego dnia jest przeznaczana na cele misji (zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski). Podczas Mszy św. ma miejsce błogosławieństwo kadzidła i kredy. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Czcimy najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Sakrament Pokuty i Pojednania – „Spowiedź” w pierwszy piątek miesiąca od godziny 6.30. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zakupili świece wigilijne. Rozprowadziliśmy 200 świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy – jest to nasz „dar serca” dla dzieci, którymi opiekuje się Caritas. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Trwa wizyta duszpasterska rodzin naszej parafii – kolęda. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
  • W środę – 02.01 – od godziny 9.00: Podraje.
  • W czwartek – 03.01 – od godziny 14.30: Piłsudskiego i Rynek.
  • W piątek – 04.01 – od godziny 14.30: Tarnowska Nadrzeczna Krakowska
  • W sobotę – 05.01 – od godziny 9.00: Łęka .
 6. Ogłoszenia gospodarcze.