IV Niedziela Adwentu

1. Kończy się czas Adwentu, czas przyjścia Pana jest już bliski. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia zapraszamy na Mszę Św. – „Roraty” – 8.00. „Nowenna przed Bożym Narodzeniem” o godzinie 7.40. Zapraszamy. Wigilia Bożego Narodzenia to dzień modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana w Boże Narodzenie. Dzień Rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. Niech będą to spotkania życzliwości i dobroci wyrażonej podczas wspólnego łamania się opłatkiem, jeżeli trzeba to przeproszenia i przebaczenia. Niech będą to spotkania ubogacone serdecznymi rozmowami, modlitwą i śpiewem kolęd. Zapraszajmy do wspólnoty stołu szczególnie ludzi samotnych. Niech nikt z naszych sąsiadów nie pozostanie osamotniony. Pasterka będzie sprawowana o północy w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej, poprzedzona Nowenną Przed Bożym Narodzeniem o godzinie 23.30. We wtorek – 25.12 – pozostałe Msze Święte będą sprawowane w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika – czyli w Sanktuarium św. Kingi. o godzinie 10.00, 12.00 i 16.00. W święto św. Szczepana pierwszego męczennika – w środę – 26.12 – Msze Święte o godzinie: 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. W tym dniu wspieramy naszą modlitwą i ofiarą KUL. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy (w cenie 5 zł) – jest to nasz „dar serca” dla dzieci, którymi opiekuje się Caritas. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
2. W czwartek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, a w piątek – Świętych Młodzianków, męczenników. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia podczas Eucharystii o godzinie 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków.
3. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii – kolędę. Bardzo proszę o przywiezienie i odwiezienie po zakończonej kolędzie. Składane ofiary proszę przeznaczyć na kościół i dla księdza.
4. Porządek kolędy w tym tygodniu:
• W czwartek – 27.12 – od godziny 9.00: Raj, Stojki, Wójtowe Łąki.
• W piątek – 28.12 – od godziny 9.00: Grotniki Małe.
• W sobotę – 29.12 – od godziny 9.00: Harmoniny.
5. Ogłoszenia gospodarcze. Od października 47 rodzin złożyło składkę na sumę 16.000 zł. Bardzo proszę, aby ją wyrównać w czasie kolędy, co pozwoli nam spłacić długi.
Bóg zapłać za ofiary składane na Kościół ….
Pomódlmy się w intencji Ofiarodawców i Wszystkich Mieszkańców naszej Parafii …
6. Intencje Mszy Świętej.
7. Modlitwa za zmarłych.