1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Dziś po Mszy św. o godzinie 10.00 będziemy mogli obejrzeć „Jasełka” w wykonaniu Dzieci ze Szkoły w Nowym Korczynie. W Święto Chrztu Pańskiego dziękujemy za łaskę chrztu i przypominamy sobie zobowiązania związane z tym sakramentem dla ochrzczonych, ich rodziców i chrzestnych. Od jutra rozpoczyna się Okresu Zwykły w ciągu roku.

2. W tym tygodniu: w czwartek, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, pustelnika. W sobotę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara. W czwartek, 17 stycznia, w Kościele w Polsce obchodzimy XXII Dzień Judaizmu. Jego centralne obchody będą odbywać się w Warszawie. W piątek, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Ze względu na wizytę duszpasterską rodzin Msze Święte są sprawowane rano z wyjątkiem środy.

5. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
• W poniedziałek – 14.01 – od godziny 9.00: ul. Farna od Pani Chłopeckiej.
• W środę – 16.01 – od godziny 9:00: Zaścianek i Franciszkańska.
• W czwartek – 17.01 – od godziny 9.00: Grotniki Duże od p. Przeniosło i Kępa.
• W piątek – 18.01 – od godziny 9.00 ul. Buska.
• W sobotę – 19.01 – od godziny 9:00: Lubicz i Podzamcze.