1. W dzisiejszą uroczystość wspominamy zesłanie daru Ducha Świętego na Apostołów, początki Kościoła oraz jego posłania do wszystkich ludów, narodów i języków. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy obchód Okresu Wielkanocnego. Od jutra rozpoczyna się ponownie Okres Zwykły.

2. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby podziękować Panu Bogu za kończący się rok szkolny. Spowiedź codziennie przed Mszą św. o godzinie 18.00.

3. Za tydzień w niedzielę, 16 czerwca – uroczystość Trójcy Świętej, kończąca okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej – Odpust Parafialny.

4. Dziś za pobożne i publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W tym tygodniu: w poniedziałek, 10 czerwca, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w kościele św. Stanisława o godzinie 9.00, 11.30, 18.00. We wtorek wspominamy św. Barnabę, Apostoła. W środę, 12 czerwca, wspominamy 108 błogosławionych męczenników okresu II wojny światowej. W czwartek, 13 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Święto to zostało wprowadzone do kalendarza liturgicznego w 2013 roku i przypada w czwartek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala.

6. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00.