1. Dzisiaj rozpoczyna się 52. Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników i przyrzeczeń abstynenckich.
Dzisiejsza niedziela jest ostatnią przed Wielkim Postem. W poniedziałek, 4 marca – święto św. Kazimierza, królewicza.
2. We wtorek 5 marca od godziny 17.00 czuwanie ku czci św. Kingi. O godzinie 19.00 uroczysta Eucharystia koncelebrowana. Homilię wygłosi ks. Profesor Ryszard Banach z Tarnowa. Serdecznie zapraszam wszystkich kapłanów, mieszkańców naszej parafii, pielgrzymów i gości .
3. W środę, 6 marca, przypada Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podczas Mszy św. odbędzie się posypanie głów popiołem. W tym dniu zachęcamy do udziału w Eucharystii na rozpoczęcie Wielkiego Postu o godzinie 9.00, 11.00 i 17.00. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej dla dzieci i młodzieży w piątki o godzinie 15.45 i dla dorosłych o 16.30. Gorzkie żale w niedzielę o 15.30 – przed Mszą św. Od środy do niedzieli będą trwały kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W te dni prosimy Boga o dobre przeżycie rekolekcji, a szczególnie o pojednanie z Bogiem i braćmi. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu – 24.03.2019 r. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek. W piątek, 8 marca – Dzień Kobiet modlimy się w ich intencji. Szczególną modlitwą otaczamy kobiety prześladowane, poniżane, doświadczające przemocy.
4. Od I Niedzieli Wielkiego Postu, która w tym roku przypada 10 marca, w każdą niedzielę Wielkiego Postu w naszym Kościele będzie się odbywała Katecheza Przedmałżeńska zwana także Kursem Przedmałżeńskim. Dyplom uczestnictwa w katechezie jest wymagany obowiązkowo przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Trzeba być na wszystkich spotkaniach. Zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 12.00 na Mszę Świętą. Po Mszy Św. – spotkanie.
5. Pan Kościelny odwiedzi rodziny naszej parafii, przynosząc plan rekolekcji wielkopostnych. Postarajmy się wynagrodzić mu całoroczną pracę w parafii, wszystkie ofiary proszę podpisać w zeszycie. W czwartek – Raj, Stojki, Wójtowe Łąki, Grotniki Małe, w piątek Łęka, w sobotę Podzamcze i Podraje.
6. Intencje Mszy Świętej.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.