1. W tym tygodniu: w poniedziałek, 15 lipca, wspominamy św. Bonawenturę. We wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel.
2. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli św. Kingi. W sobotę 20 lipca 2019 r. – w dniu odpustu św. Kingi pod patronatem Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego – Pasterza Diecezji Kieleckiej odbędzie się V Pielgrzymka do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „W mocy Bożego Ducha”. Początek uroczystości o godzinie 11.00 przy źródełku św. Kingi. Następnie odbędzie się procesja do kościoła pw. św. Stanisława biskupa męczennika czyli do Diecezjalnego Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie i składamy przy ołtarzu św. Kingi róże. W sanktuarium będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania – do „spowiedzi” od godziny 11.20. O godzinie 12.00 odbędzie się uroczysta Eucharystia, którą wraz z kapłanami będzie sprawował Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. Po Mszy św. będzie wykonane pamiątkowe zdjęcie z Ks. Biskupem wszystkich osób, które noszą imię Kinga. Prosimy o to Panią Lidię Płonka. Następnie pielgrzymi przejdą na rynek w Nowym Korczynie, gdzie obędą się przemówienia władz samorządowych oraz inscenizacja ukazująca sceny z życia św. Kingi w wykonaniu młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie. Można będzie spożyć posiłek. Następnie będziemy uczestniczyć w koncercie zespołu „Kerygmat” z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach i w spotkaniu z przedstawicielami Kieleckiego Seminarium. Ofiarujmy róże dla św. Kingi, które można nabyć przy źródełku św. Kingi, można także nabyć wodę ze źródełka. Róże tworzą dekorację ołtarza św. Kingi. Procesja przejdzie ul. Kingi, Farną i Sandomierską. Proszę o wykoszenie trawy, udekorowanie okien i balkonów. Flagi będą rozmieszczane na ul. Kingi i Farnej w piątek od godz. 16.00. Proszę te same osoby, co w zeszłym roku. W tym roku wprowadzamy nowość. Oprócz sztandarów przyozdabiających trasę procesji będą składane 15 minut przed godz. 11.00 kwiaty i gałązki ozdobne na poboczu drogi:
* Harmoniny od figurki św. Kingi do p. Kulika. * Grotniki Małe od p. Kulika do p. Roga.
* Grotniki Duże od p. Roga do p. Bembna. * Nowy Korczyn od p. Bembna do p. Pietrzyka.
* Podzamcze od p. Pietrzyka o Ekokanwod.* Podraje od Ekokanwod do p. Burkiewicza.
* Łęka o p. Burkiewicza do Kościoła św. Stanisława.
Zapraszam Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej, które odpowiada za organizację obsługi pielgrzymów i Stowarzyszenie Korczynian nad Nidą, które odpowiada za przygotowanie posiłków dla pielgrzymów, organizatorów i osób zaangażowanych w organizację uroczystości. Bardzo proszę członków TMZK, przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich i wszystkich chętnych parafianek kół Stowarzyszenia Korczynian nad Nidą w remizie, aby przygotować posiłek dla pielgrzymów i organizatorów. Serdecznie zapraszam Orkiestrę Parafialną.
Szczegółowy plan pielgrzymki:
godz.8.00-9.30 – przyjazd i rejestracja grup pielgrzymkowych.
godz. 9.30-10.30 – zwiedzanie zabytków Nowego Korczyna
godz.11.00-11.30 – procesja uczestników od źródełka św. Kingi do kościoła pw. św. Stanisława czyli do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi.
godz. 11.30 – spowiedź i ucałowanie relikwii św. Kingi
godz. 12.00 – koncelebrowana EUCHARYSTIA pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Kalety.
13.00-13.30 przemarsz uczestników na Rynek
godz. 13.30 – odczytanie aktu lokacyjnego i inscenizacja związana z pobytem św. Kingi w Nowym Korczynie. – przemówienia okolicznościowe. – występ zespołu „KERYGMAT” – spotkanie z przedstawicielami Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. – konkurs historyczny. – kiermasz kulinarny. – wystawy rękodzieła, malarstwa, fotografii. 15.30 zakończenie.
3. Dziękuję za życzliwość, pomoc i troskę Właścicielom działki, na której znajduje się źródełko. Trzeba odświeżyć kościół klasztorny przed uroczystością, odkurzyć, umyć, zapastować . Potrzeba 10 osób. Pracę rozpoczynamy w piątek o godz. 9.00. Serdecznie proszę o to mieszkańców Nowego Korczyna z ul. Buskiej, Stopnickiej i Piłsudskiego. W środę po Mszy św. o 18.00 przygotowanie ministrantów. W czwartek o godz. 18.30 próba liturgii. Zapraszam.
4. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo pojazdów po wszystkich Mszach św.
5. Święto dziękczynienia i Dożynek w tym roku wypada 18 sierpnia. Pomyślmy o przygotowaniu wieńców żniwnych.