1. Dziś po raz trzeci, z inicjatywy papieża Franciszka, obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. W tym roku mottem orędzia papieża są słowa psalmisty „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.

2. W zakrystii są do zabrania papierowe torebki, do których można składać żywność dla ubogich. Podobnie, jak w ubiegłym roku żywność będzie roznoszona do domów osób potrzebujących. Wkrótce będzie też dostarczony w pobliżu klasztoru pojemnik na makulaturę, z której dochód będzie przeznaczony między innymi na budowę studni na misjach w Afryce.

3. W następną niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

4. W tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w środę – św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek – wspomnienie ofiarowania Matki Bożej, dzień modlitwy za zakony kontemplacyjne. W piątek – wspomnienie św. Cecylii, patronki organistów i chórów kościelnych.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.