W niedzielę 2 listopada 2018 r. rozpoczął się Adwent, który jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego na ziemię i zwracamy uwagę na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Dlatego Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

W dni powszednie Adwentu, odprawiane są „Roraty” – Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, w naszej Parafii o godz. 16.00. Ich nazwa pochodzi od łacińskich słów pieśni często śpiewanej na ich początku – „Rorate caeli desuper” (Spuśćcie rosę, niebiosa). Najstarsze ślady Rorat w polskiej tradycji pochodzą z XII w. W XVI w. były powszechnie znane w całym kraju. W czasie Rorat przy ołtarzu znajduje się dodatkowa, ozdobna świeca – symbolizuje ona obecność Maryi. Przed Eucharystią światła są zgaszone; zapalają się one na początku Mszy Świętej. Od 16 XII rozpoczniemy nabożeństwo „Nowenny przed Bożym Narodzeniem”, które pozwoli nam z większą radością przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

  • W dniu 8 grudnia 2018 r. – w sobotę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 16.30 odbędzie się błogosławieństwo medalików z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny dla Dzieci Pierwszokomunijnych.
  • W przyszłą niedzielę 09.12. 2018 r. – rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ks. Michał Ciemiega – Misjonarz Sercanin z Zakopanego. Msze Święte będą sprawowane , jak w każdą niedzielę, w kościele św. Stanisława B.M. czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Św. Kingi o godzinie 8.00 z nauką dla Dorosłych, o godz. 10.00 – z nauką dla Dzieci i Młodzieży. Następnie o godzinie 12.00 i 16.00 z nauką dla Dorosłych.
  • W poniedziałek – 10.12 – w drugi dzień Rekolekcji Adwentowych będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania czyli ze „Spowiedzi”. Księża z naszego Dekanatu będą w tym dniu sprawować sakrament pokuty. Spowiedź rano od godziny 9.00 i popołudniu od godziny 15.00. Pierwsza Msza św. dla Młodzieży z Kl. VII, VIII i III Gimnazjum – o godzinie 8.30. Druga Msza św. o godzinie 10.15 z nauką dla Dorosłych. Kolejna Eucharystia o godzinie 11.30 – dla młodszych klas Szkoły Podstawowej, o godzinie 17.00 – Msza Św. z nauką dla Dorosłych.
  • We wtorek – 11.12 – trzeci dzień Rekolekcji Adwentowych, pierwsza Msza św. dla Młodzieży z Kl. VII, VIII i III Gimnazjum – o godzinie 8.30. Druga Msza św. o godzinie 10.15 z nauką dla Chorych i Osób w Starszym Wieku z, podczas, której będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. W zakrystii znajduje się lista, na którą można zapisywać Chorych, którzy nie mogą dotrzeć do Kościoła. Do tych Chorych Ksiądz uda się z Komunią Świętą w czwartek, 13 grudnia, o godzinie 13.00. Kolejna Eucharystia we wtorek odbędzie się o godzinie 11.30 – dla młodszych klas Szkoły Podstawowej, i o godzinie 17.00 – Msza Św. z nauką dla Dorosłych na zakończenie Rekolekcji Adwentowych.

Niech czas oczekiwania na przyjście Pana będzie dla wszystkich źródłem radości.