SANKTUARIUM ŚW. KINGI2018-12-26T08:16:32+02:00

XL Czuwanie ku czci św. Kingi w Nowym Korczynie 4 czerwca 2019 r.

Już po raz czterdziesty czciciele św. Kingi przybyli do Nowego Korczyna. Zebranych przywitał kustosz sanktuarium Ks. Paweł Majewski. Po oddaniu czci relikwiom Świętej Księżnej uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie zaprezentowali rozważania i wiersze ukazujące piękno kapłańskiego powołania. Teksty przeplatane były pieśniami ku czci św. Kingi. Ks. Proboszcz poświęcił

Czuwanie przed uroczystością św. Stanisława biskupa męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.

Trzydzieste dziewiąte czuwanie ku czci św. Kingi, które odbyło się 7 maja 2019 r. rozpoczęło się ucałowaniem relikwii Świętej. Przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej, przybliżyli wiernym życiorys świętej Kingi, i św. Stanisława biskupa, męczennika w przeddzień jego uroczystości. Teksty przygotowała p. Ligia Płonka. Adorację Najświętszego Sakramentu poprzedziło poświęcenie soli, którą