Mimo utrudnień spowodowanych pandemią korona wirusa, w Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie 1 grudnia 2020 r. odbyło się 54 czuwanie modlitewne. Miało ono trochę inną formę niż zwykle. Spotkanie rozpoczęło się indywidualną adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlitewne refleksje wzbogacił śpiew pieśni ku czci Świętej Patronki, które ułożył Kustosz sanktuarium – Ks. Paweł Majewski.

W modlitwę różańcową włączone zostały wszystkie podziękowania, błagania i prośby, z którymi przybyli czciciele Świętej Kingi. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ks. Kan. Paweł Majewski – proboszcz parafii p.w. Trójcy Świętej w Nowym Korczynie. Pielgrzymi i parafianie mogli przeżywać piękną Liturgię Mszy Świętej, wysłuchać Słowa Bożego i włączyć się w śpiew pieśni ku czci św. Kingi, które w wykonaniu organistki p. Magdaleny Wilczyńskiej podkreśliły niesamowity klimat modlitewnego czuwania. Apel Jasnogórski zakończył uroczystość. Uczestnicy spotkania mogli zabrać kolejny numer biuletynu ,,Szczypta Soli” oraz teksty wszystkich pieśni, które powstały w nowokorczyńskim sanktuarium. Ks. Majewski złożył przybyłym życzenia świąteczne i zaprosił na kolejne czuwania.
Maria Błach
zdjęcia ks. Paweł Majewski