W Wielki Wtorek – 7 kwietnia 2020 r. odbyło się 48 czuwanie ku czci św. Kingi w Diecezjalnym Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie. Czuwanie rozpoczęło się od adoracji Najświętszego Sakramentu w zupełnej ciszy. Ze względu na wymagania sanitarne związane z pandemią koronawirusa niewiele osób mogło w nim uczestniczyć. W ciszy modliliśmy się Litanią do św. Kingi i modlitwą różańcową prosząc św. Kingę o ocalenie naszej Ojczyzny i świata od pandemii koronawirusa. Naszą adorację zakończyliśmy udziałem w Eucharystii.
Święta Kingo, nasza Patronko, dopomóż w powstrzymaniu groźnej pandemii koronawirusa. Święta Kingo, módl się za nami, powierzamy Ci nasze rodziny, naszą Ojczyznę i cały świat. Święta Kingo, pomóż nam na nowo odkryć radość, piękno i moc naszej wiary w oczekiwaniu na Triduum Paschalne.

Tekst i zdjęcia ks. Paweł Majewski