Po długim oczekiwaniu dn. 6.09.2020 r. jedenaście dzieci naszej parafii po raz pierwszy przyjęło do swojego serca Pana Jezusa. W związku z panującą pandemią koronawirusa uroczystość nie mogła odbyć się w terminie majowym. Dłuższe oczekiwanie na to wielkie wydarzenie wywołało jeszcze większą radość dzieci i ich bliskich.
W niedzielne południe wszyscy zebrali się na placu przy kościele parafialnym. Tam poprosili o błogosławieństwo swoich rodziców. Przy asyście orkiestry zostali wprowadzeni przez Ks. Kanonika Pawła Majewskiego do świątyni, gdzie odbyła się uroczysta Eucharystia. Dzieci wraz z rodzicami przygotowali Liturgię Słowa oraz liczne podziękowania. Z pewnością to wielkie wydarzenie na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich.
Uroczystość przygotowała katechetka Maria Błach z wielką pomocą i zaangażowaniem rodziców wszystkich dzieci, za co z całego serca rodzicom i opiekunom dziękujemy. Podziękowania należą się Ks. P. Majewskiemu, który wyspowiadał dzieci, a w niedzielę podczas uroczystej Eucharystii udzielił I Komunii Świętej. O piękną oprawę muzyczną zadbała p. Magdalena Wilczyńska, za co serdecznie dziękujemy, jak również panu kościelnemu za wkład pracy dla upiększenia uroczystości. Będziemy modlić się w intencji dzieci i ich rodzin, żeby to wydarzenie było początkiem pięknej przyjaźni z Panem Jezusem.
Maria Błach
Fotografie Robert Gwóźdź