1. Dziś rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Z tej okazji dziś o godzinie 10.00 odbędzie się błogosławieństwo świec, lamp i wieńców adwentowych. Przypominamy o ich przygotowaniu i przyniesieniu. Za tydzień – 08.12 – o godzinie 10.00 błogosławieństwo i wręczeni medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W dni powszednie adwentu będzie sprawowana Eucharystia ku czci NMP o godzinie 16.00 – „Roraty”, na którą zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami, młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i wszystkich czcicieli NMP.

2. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy (w cenie 5 zł) – jest to nasz „dar serca” dla dzieci, którymi opiekuje się Caritas.

3. Od dzisiejszej Niedzieli Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00 będą sprawowane w Kościele pw. Św. Stanisława BM, czyli w Sanktuarium Świętej Kingi.

4. We wtorek od godziny 17.00 zapraszamy wszystkich Mieszkańców naszej parafii i Gości na czuwanie ku czci Świętej Kingi. Uroczysta koncelebrowana Eucharystia odbędzie się o godzinie 19.00.

5. Od poniedziałku – 2 grudnia – tradycyjnie Pan Organista będzie roznosił opłatek w Rodzinach naszej Parafii.
W poniedziałek od godziny 12.00 Raj, Stojki i Wójtowe Łąki.
We wtorek od godziny 9.00 Grotniki Małe i Harmoniny.
W środę od godziny 9.00 Łęka, Podraje.
W czwartek od godziny 9.00 Podzamcze i Lubicz.
W piątek od godziny 9.00 Grotniki Duże po ul. Sandomierską.
W sobotę ul. Polna, Sandomierska i Stopnicka.
w niedzielę po południu Blok.

6. W tym tygodniu: we wtorek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, w środę św. Barbary, dziewicy i męczennicy, w I Piątek Miesiąca wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, dzień wzajemnej życzliwości i troski o bliźnich – spowiedź od godziny 15.30. W niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – początek Rekolekcji Adwentowych. Na godzinę 10.00 zapraszamy dzieci i młodzież.