1. Komunikat Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, dotyczący pomocy dla mieszkańców Ukrainy.

2. Dziś rozpoczynamy Adwent – czas czuwania i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Jest to także pierwszy dzień Rekolekcji Adwentowych, które prowadzi Ojciec Sercanin z Lublina ks. Krzysztof Paluch. Wszystkie Msze Święte są sprawowane w Kościele pw. św. Stanisława czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi. Dziś na godzinę 10.00 zapraszamy szczególnie Dzieci i Młodzież. Odbędzie się błogosławieństwo świec, lamp i wieńców adwentowych. W dni powszednie adwentu będzie sprawowana Eucharystia ku czci NMP o godzinie 16.00 – „Roraty”, na którą zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami, młodzież i wszystkich czcicieli NMP.

3. Podczas Rekolekcji Adwentowych w poniedziałek 28 listopada Msza św. dla dzieci i młodzieży o godzinie 8.45. Kolejna Msza św. o godzinie 11.00 z nauką dla wszystkich. O godzinie 16.00 „Roraty”. We wtorek 29 listopada odbędzie się Dzień Spowiedzi. Zapraszamy Księży z naszego Dekanatu, którzy będą sprawować Sakrament Pokuty i Pojednania, początek od godziny 8.45. i od godziny 15.00. Msze Święte we wtorek 29 listopada o godzinie 8.45 dla dzieci i młodzieży, o godzinie 11.00 zapraszamy Chorych, podczas tej Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych i o godzinie 15.00 – Eucharystia na zakończenie Rekolekcji Adwentowych.

4. Ofiara składana na tacę w ostatni dzień rekolekcji, we wtorek – 29.11.2022 r., jest przeznaczona na zakon Misjonarzy – Księży Sercanów, do których należy Ojciec Rekolekcjonista.

5. W zakrystii można zgłaszać chorych, do których Ksiądz uda się z Komunią św. w środę 30 listopada około godziny 10.00.

6. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

7. Do wszystkich parafii naszej Diecezji zostały już dostarczone świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 9 zł. Świece można nabywać w zakrystii. Są do nabycia w zakrystii także pobłogosławione opłatki wigilijne.

8. „We wtorek 29 listopada 2022 r. przypada ósma rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza Święta w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej. Serdecznie zapraszamy Księży, Siostry zakonne, alumnów WSD, wiernych świeckich do udziału w tej uroczystości i polecamy Dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.” Podpisał Ks. Biskup Marian Florczyk.

9. W środę przypada Święto Św. Andrzeja Apostoła, w Pierwszy Piątek Miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Sakrament Pokuty i Pojednania od godziny 15.30. W pierwszą Sobotę Miesiąca, 3.XII, czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny i wspominamy w liturgii Kościoła św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.