1. Komunikat – 7 rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego.
W poniedziałek 29 listopada 2021 r. przypada siódma rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza Święta w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej. Serdecznie zapraszamy Księży, Siostry zakonne, alumnów WSD, wiernych świeckich do udziału w tej uroczystości i polecamy Dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.
† Marian Florczyk
WIKARIUSZ GENERALNY

2. Dziś rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. W dni powszednie adwentu będzie sprawowana Eucharystia ku czci NMP o godzinie 16.00 – „Roraty”, na którą zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami, młodzież i wszystkich czcicieli Najświętszej Maryi Panny. Jutro wyjątkowo „Roraty” o 15.30.

3. W przyszłą niedzielę 05.12. 2021 r. – rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ks. Daniel Romanek – Misjonarz, Sercanin. Msze Święte będą sprawowane , jak w każdą niedzielę, w kościele św. Stanisława B.M. czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Św. Kingi o godzinie 8.00 z nauką dla Dorosłych, o godz. 10.00 – z nauką dla Dzieci i Młodzieży. Następnie o godzinie 12.00 i 16.00 z nauką dla Dorosłych. Rekolekcje będą trwały do wtorku. W ostatnim dniu – we wtorek – 07.12 – przypada „dzień spowiedzi”.

4. We wtorek czcimy św. Andrzeja, Apostoła. W piątek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – jest to Pierwszy Piątek Miesiąca, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, przystępując do Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz do Komunii św. – spowiedź w tym dniu od godziny 15.30.

5. W II Niedzielę Adwentu, 5 grudnia 2021 r. w Polsce i wśród Polonii będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Co roku w drugą niedzielę Adwentu w polskich parafiach zbierane są ofiary przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

6. W zakrystii są do nabycia świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 7 zł. Można także nabywać poświęcone opłatki wigilijne.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Redaktor naczelny tygodnika „Niedziela” informuje o tym, że, poczynając od numeru datowanego na 5 grudnia, zmianie ulega cena tygodnika, która odtąd będzie wynosić 8 zł. Podwyżka spowodowana jest rosnącymi cenami papieru i kolportażu. Są do nabycia również kalendarze rolnicze i misyjne.