1. Dziś, w niedzielę 29 listopada 2020 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski obchodzi szóstą rocznicę ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Dostojnym Jubilacie.

2. Dziś rozpoczynamy Adwent, to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. W dni powszednie adwentu będzie sprawowana Eucharystia ku czci NMP o godzinie 16.00 – „Roraty”, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli NMP.

3. We wtorek 1 grudnia 2020 r. o godzinie 17.00 rozpocznie się czuwanie ku czci św. Kingi w naszym Diecezjalnym Sanktuarium. Plan czuwania będzie tradycyjnie taki jak w każdym miesiącu. Tradycyjnie o godzinie 19.00 będzie koncelebrowana Eucharystia. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli naszej Patronki – Świętej Kingi.

4. Od dzisiejszej Niedzieli Msze Święte o godzinie: 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00 są sprawowane w Kościele klasztornym pw. Św. Stanisława BM, czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi.

5. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, w piątek wspominamy św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła oraz św. Barbarę, dziewicę i męczennicę. W przyszłą niedzielę przypada 6 grudnia dzień św. Mikołaja zachowajmy piękną tradycję życzliwości i obdarowania naszych bliźnich. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 15.30.

6. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy (w cenie 5 zł) – jest to nasz „dar serca” dla dzieci, którymi opiekuje się Caritas. Dziś na pierwszej Mszy Świętej o godzinie 8.00 zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. W tym roku opłatki nabywamy
w zakrystii.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.