1. Dziś w Święto Świętej Rodziny na sumie odbędzie się uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania i przeżycia Świąt Bożego Narodzenia Pani Jolancie Motyl, Panu Kościelnemu, Rodzinie Krupskich, Katechetom, ministrantom, rodzicom i dzieciom.
We wtorek koniec roku kalendarzowego 2019 – wieczorem o godzinie 16.00 odbędzie się Eucharystia i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie starego roku. Za odmówienie w tym dniu w kościele lub kaplicy hymnu Te Deum można zyskać odpust zupełny.
2. W środę, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Obchodzimy w tym dniu Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. W tym dniu istnieje obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.
4. Ponadto w tym tygodniu: w czwartek, 2 stycznia – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu. W Pierwszy Piątek Miesiąca – 3.01 – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezusa, spowiedź od 16.30. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zakupili świece wigilijne. Rozprowadziliśmy 200 świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy – jest to nasz „dar serca” dla dzieci, którymi opiekuje się Caritas. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
5. Trwa wizyta duszpasterska rodzin naszej parafii – kolęda. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
• We wtorek – 31.12 – od godziny 9.00 – Harmoniny.
• W czwartek – 02.01 – od godziny 9.00: Podraje.
• W piątek – 03.01 – od godziny 9.00: Piłsudskiego i Rynek.
• W sobotę – 04.01 – od godziny 9.00: Łęka.