1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej dla dzieci i młodzieży w piątki o godzinie 15.45 i dla dorosłych o 16.30. Gorzkie żale w niedzielę o 15.30 – przed Mszą św. Za udział w każdym z tych nabożeństw można uzyskać
odpust zupełny. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.
2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy Piątek Miesiąca od godziny 15.15. We wtorek 3 marca od godziny 17.00 rozpocznie się w naszym Diecezjalnym Sanktuarium Czuwanie ku czci Świętej Kingi.
O godzinie 19.00 koncelebrowana Eucharystia.
3. W środę, 4 marca – święto św. Kazimierza, królewicza. W następną niedzielę – okazja do wsparcia polskich misjonarzy w ramach Dzieła Pomocy Ad gentes.
4. Od I Niedzieli Wielkiego Postu, która w tym roku przypada 1 marca, w niedziele Wielkiego Postu w parafii Piasek Wielki będzie się odbywała Katecheza Przedmałżeńska zwana także Kursem Przedmałżeńskim. Dyplom uczestnictwa w katechezie jest wymagany obowiązkowo przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Zapraszamy
w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 12.00 na Mszę Świętą. Po Mszy Św. – spotkanie.
5. Pan Kościelny odwiedzi rodziny naszej parafii, przynosząc plan rekolekcji wielkopostnych. Postarajmy się wynagrodzić mu całoroczną pracę w parafii, wszystkie ofiary proszę podpisać w zeszycie.
• W poniedziałek: Grotniki Duże i Kępa.
• We wtorek: Podraje, Łęka.
• W środę: Podzamcze, Lubicz.
• W czwartek: ul. Partyzantów, i ul. Kingi.
• W piątek: ul. Farna.
• W sobotę ul. Sandomierska i ul. Stopnicka.
6. Dziś przy naszym Kościele odbywa się kiermasz zorganizowany przez Kielecką Caritas w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piasku Wielkim. Dochód ze sprzedaży prac jest cegiełką na integrację społeczną uczestników warsztatów.
7. Duszpasterstwo rolników Diecezji Kieleckiej zaprasza rolników i sympatyków polskiej wsi do Matki Bożej na Jasną Górę na spotkanie, połączone z modlitewnym czuwaniem 4 i 5 marca 2020 r. (środa – czwartek). Wyjazd w środę 4 marca o godzinie 16.00. Lista, na którą można się zapisać jest w zakrystii. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.