1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o godzinie 16.30. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o 10.00. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu – 20.03.2022 r. Zamiast odwiedzać mieszkańców Parafii w domach, przy wyjściu z kościoła Pan Kościelny będzie rozprowadzał „Plan Rekolekcji 2022”.

2. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 6 marca, w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich chętnych na katechezę przedmałżeńską, zwaną również potocznie „Kursem Przedmałżeńskim”. Dyplom ukończenia tej katechezy jest wymagany przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Chętnych zapraszamy na godzinę 12.00 do Kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika – czyli do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.

3. Serdecznie dziękujemy za „dar serca” złożony do puszki na pomoc mieszkańcom Ukrainy. W ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową zebraliśmy razem na ten cel: 2.313 zł. 50 gr. Pieniądze zostały przekazane Kieleckiej Caritas.

4. Caritas uruchamia akcję pomocy dla Ukrainy pod nazwą PACZKA DLA UKRAINY. Od następnej niedzieli będą dostępne w parafii specjalne kartony, które rodziny bądź wspólnoty parafialne będą mogły wypełnić produktami pierwszej potrzeby, których lista znajduje się w gablocie parafialnej. Wypełnioną paczkę o wadze nie przekraczającej 18 kg i oklejoną załączonym logo należy dostarczyć do parafii. Paczki za pośrednictwem Caritas przekazane zostaną do rodzin na Ukrainie lub przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

5. W II Niedzielę Wielkiego Postu – „Ad Gentes” – 13.03.2022 r.,  darem serca złożonym do puszki będziemy mogli wesprzeć polskich misjonarzy.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.