1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Nabożeństwa Wielkopostne: „Gorzkie Żale” – w każdą Niedzielę o godzinie 15.30 i „Droga Krzyżowa” w każdy piątek o godzinie 15.45 dla dzieci i młodzieży oraz o godzinie 16.30 dla dorosłych. Za udział w nabożeństwie „Gorzkich Żali” w Wielkim Poście lub za odprawienie „Drogi Krzyżowej” można uzyskać odpust zupełny. W następną niedzielę – okazja do wsparcia modlitwą i ofiarą polskich misjonarzy w ramach Dzieła Pomocy Ad gentes.
2. Od dziś, w każdą niedzielę Wielkiego Postu w naszym Kościele będzie się odbywała Katecheza Przedmałżeńska zwana także Kursem Przedmałżeńskim. Dyplom uczestnictwa w katechezie jest wymagany obowiązkowo przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Trzeba być na wszystkich spotkaniach. Zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 12.00 na Mszę Świętą. Po Mszy Św. – spotkanie.
3. Pan Kościelny odwiedzi rodziny naszej parafii, przynosząc plan rekolekcji wielkopostnych. Postarajmy się wynagrodzić mu całoroczną pracę w parafii, wszystkie ofiary proszę podpisać w zeszycie. We wtorek – Podraje i Podzamcze, w środę Grotniki Duże i Harmoniny, od czwartku w kolejne dni Nowy Korczyn.