1. Tradycyjnie II Niedziela Wielkiego Postu, w tym roku przypada za tydzień, 5 marca 2023 r., to – Dzień Solidarności, Postu i Modlitwy za Dzieło Misyjne „Ad Gentes” działające przy KEP. Ofiary do puszek w tym dniu, składane we wszystkich parafiach, przeznaczone będą dla polskich misjonarek i misjonarzy.

2. Duszpasterstwo Rolników zaprasza na XXII Pielgrzymkę, połączoną z nocnym Czuwaniem, na Jasną Górę, do stóp Królowej Polski, w dniach 4/5 marca 2023 r. O Godz. 24.00 Mszy Św. będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Piotrowski, Pasterz Kościoła Kieleckiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Z wyrazami szacunku i kapłańskim pozdrowieniem, Duszpasterz Rolników, Ks. Tadeusz Szlachta.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Spowiedź w Pierwszy Piątek od godziny 16.00. W sobotę Święto Św. Kazimierza Królewicza. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu – 26.02.2023 r. – Msza Święta w dni powszednie będzie sprawowana o godzinie 17.00, Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 9.45. Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Nabożeństwo Gorzkich żali Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i Dzieci Pierwszokomunijne z Rodzicami. Obecność potwierdzamy podpisem w dzienniczku.

5. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 26 lutego, w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich chętnych na Katechezę Przedmałżeńską, zwaną również potocznie „Kursem Przedmałżeńskim”. Dyplom ukończenia tej katechezy jest wymagany przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Chętnych zapraszamy na godzinę 12.00 do Kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika – czyli do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: Andrzej Grajewski podsumowuje rok rosyjskiej inwazji na Ukrainę i przypomina najważniejsze fazy konfliktu, który trwale zmienił nasz świat. W najnowszej Niedzieli m.in.: W rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę podsumowanie polskiej pomocy dla ogarniętej wojną Ukrainy. Niewiele się mówi i pisze o skali pomocy, którą niesie Kościół katolicki i jego członkowie. A hojne wsparcie realizowane było i jest od pierwszego dnia wojny na ogromną skalę – za pośrednictwem Caritas i nie tylko.