1. Tradycyjnie II Niedziela Adwentu, 4 grudnia 2022 r. jest przeżywana jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce, także w naszej Parafii, odbywa się zbiórka ofiar do puszek. W tym roku ofiary te przeznaczone zostaną na wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Posługuje tam 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr zakonnych i 40 braci zakonnych z Polski oraz wolontariusze świeccy.

2. Przeżywamy Adwent – czas czuwania i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. W dni powszednie adwentu będzie sprawowana Eucharystia ku czci NMP o godzinie 16.00 – „Roraty”, na którą zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami, młodzież i wszystkich czcicieli NMP. W czwartek 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, o godzinie 16.00 Dzieci Pierwszokomunijne otrzymają medaliki i książeczki.

3. We wtorek przypada czuwanie na cześć św. Kingi. O godzinie 17.00 – Adoracja, o godzinie 18.00 pieśń „Gaude Mater Polonia”, Błogosławieństwo soli, Litania do św. Kingi, Nabożeństwo Różańcowe i o 19.00 Eucharystia. zakończona Apelem Jasnogórskim.

4. Do wszystkich parafii naszej Diecezji zostały już dostarczone świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 9 zł. Świece można nabywać w zakrystii. Są do nabycia w zakrystii także pobłogosławione opłatki wigilijne.

5. W środę przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.