1. Dziś II Niedziela Adwentu – Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Aktualnie Kościołowi za wschodnią granicą służy 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr i 40 braci zakonnych z Polski oraz wolontariusze świeccy. Z naszej diecezji posługuje na Syberii s. Małgorzata Góźdź. Misjonarze proszą o dar modlitwy a także dar materialny zebrany do puszek przed kościołami.

2. Przeżywamy Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. W dni powszednie Adwentu jest sprawowana Eucharystia ku czci NMP o godzinie 16.00 – „Roraty”, na którą zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami, młodzież i wszystkich czcicieli Najświętszej Maryi Panny.

3. Dziś rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi Ks. Daniel Romanek – Misjonarz, Sercanin. Msze Święte będą sprawowane , jak w każdą niedzielę, w kościele św. Stanisława B.M. czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Św. Kingi o godzinie 8.00 z nauką dla Dorosłych, o godz. 10.00 – z nauką dla Dzieci i Młodzieży. Następnie o godzinie 12.00 i 16.00 z nauką dla Dorosłych. Jutro Msze św. o godzinie 8.00, 12.00 i Roraty o 16.00. Rekolekcje będą trwały do wtorku. W ostatnim dniu – we wtorek – 07.12 – przypada „dzień spowiedzi”. Spowiedź od godziny 8.30 rano i od 15.30 po południu. Msze św. o godzinie: 8.00, 12.00 – w intencji chorych z sakramentem namaszczenia chorych i o 16.00 – Roraty. W zakrystii można zgłaszać chorych, których ksiądz odwiedzi indywidualnie. Ofiara składana na tacę w ostatni dzień rekolekcji, we wtorek – 07.12.2021, jest przeznaczona na zakon Misjonarzy – Księży Sercanów, do których należy Ojciec Rekolekcjonista.

4. We wtorek – 07.12.2021 r. – przypada czuwanie na cześć św. Kingi, które tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 17.00, adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18.00 pieśń: „Gaude Mater Polonia” poświęcenie soli, Litania do św. Kingi, różaniec. O godzinie 19.00 Eucharystia ku czci św. Kingi, Patronki Nowego Korczyna, zakończona Apelem Jasnogórskim.

5. We wtorek czcimy św. Ambrożego, biskupa, doktora Kościoła. W środę 08.12.2021, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu o godzinie 16.00 poświęcimy i wręczymy dzieciom pierwszokomunijnym medaliki z wizerunkiem Maryi.

6. W zakrystii są do nabycia świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 7 zł. Można także nabywać poświęcone opłatki wigilijne.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Redaktor naczelny tygodnika „Niedziela” informuje o tym, że, poczynając od numeru datowanego na 5 grudnia, zmianie ulega cena tygodnika, która odtąd będzie wynosić 8 zł. Podwyżka spowodowana jest rosnącymi cenami papieru i kolportażu. Są do nabycia również kalendarze rolnicze i misyjne.