1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi Ksiądz Grzegorz Kurzaj, misjonarz, sercanin z Bełchatowa. Na godzinę 10.00 zapraszamy dzieci i młodzież, podczas Eucharystii odbędzie się także błogosławieństwo i wręczenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Godziny pozostałych Mszy św. jak w każdą niedzielę.
2. W poniedziałek przypada dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź od godziny 9.00 i od godziny 15.00. O godzinie 8.30 – Msza św. dla Szkoły Podstawowej. Następne Msze św. o godzinie 10.15, 11.30 i o 16.00. W poniedziałek ofiara złożona na tacę jest przeznaczona na potrzeby zakonu Serca Jezusowego i dla Ojca Rekolekcjonisty. W ten sposób także wyrażamy naszą wdzięczność za głoszone rekolekcje.
3. We wtorek o godzinie 8.30 Msza św. dla Szkoły Podstawowej, o godzinie 10.15 Msza św. w intencji chorych, podczas której będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Następne Msze św. o godzinie 11.30 i o godzinie 16.00.
4. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy (w cenie 5 zł) – jest to nasz „dar serca” dla dzieci, którymi opiekuje się Caritas.
5. W dni powszednie adwentu będzie sprawowana Eucharystia ku czci NMP o godzinie 16.00 – „Roraty”, na którą zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami, młodzież i wszystkich czcicieli NMP. Dzisiejsza uroczystość jest jedyną uroczystością obchodzoną w całym Kościele w okresie Adwentu. Kieruje ona nasze spojrzenie na osobę Maryi, która przez swoje posłuszeństwo stała się godnym mieszkaniem dla Syna Bożego.
6. II Niedziela Adwentu to w Polsce dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. (Zbiórka do puszek). W tym tygodniu: w piątek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, w sobotę – św. Jana od Krzyża.

7. Od poniedziałku – 9 grudnia – tradycyjnie Pan Organista będzie roznosił opłatek w następujących Rodzinach naszej Parafii.
W poniedziałek od godziny 13.00 ul. Farna.
We wtorek od godziny 13.00 Rynek i przylegające ulice.
W środę od godziny 9.00 ul. Buska i Armii Krajowej.
W czwartek od godziny 9.00 ul. Piłsudskiego i Partyzantów do ul św. Kingi.