1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Michał Ciemiega Sercanin z Zakopanego. Jutro, w poniedziałek 11 grudnia Msza św. dla dzieci i młodzieży o godzinie 8.45. Kolejna Msza św. o godzinie 11.00 z nauką dla wszystkich. O godzinie 16.00 „Roraty”. We wtorek 12 grudnia odbędzie się Dzień Spowiedzi. Zapraszamy Księży z naszego Dekanatu, którzy będą sprawować Sakrament Pokuty i Pojednania, początek od godziny 8.30. i od godziny 15.30. Msze Święte we wtorek 12 grudnia o godzinie 8.45 dla dzieci i młodzieży, o godzinie 11.00 zapraszamy Chorych, podczas tej Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych i o godzinie 16.00 – Eucharystia na zakończenie Rekolekcji Adwentowych. Ofiara składana na tacę w ostatni dzień rekolekcji, we wtorek – 12.12.2023 r., jest przeznaczona na zakon Misjonarzy – Księży Sercanów, do których należy Ojciec Rekolekcjonista.

2. W dni powszednie adwentu będzie sprawowana Eucharystia ku czci Najświętszej Maryi Panny o godzinie 16.00 – „Roraty”, na którą zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami, młodzież i wszystkich czcicieli Maryi.

3. Trwa nabór do II Parafialnego Konkursu Kolęd i Pastorałek 2024, pt. „Z Kolędą Przez Wieki”. Zapisy trwają do 13 grudnia 2023 r. Więcej informacji u naszej Pani Organistki Angeliki. Serdecznie zapraszamy.

4. Za tydzień w naszej parafii w ramach akcji pro-life będzie możliwość nabycia kubka z własnoręcznym logo. Cena każdego kubka to 20 zł. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany na rzecz obrony życia. Serdecznie zapraszam do włączenia się w to dzieło.

5. Tradycyjnie dziś, czyli w II Niedzielę Adwentu przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami odbędzie się zbiórka ofiar do puszek. W zakrystii można zgłaszać chorych, do których Ksiądz uda się z Komunią św. w uzgodnionym terminie. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Są także nowe kalendarze. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 9 zł. W tym roku pobłogosławione opłatki wigilijne przynosi do naszych domów Pani Organistka.

6. W środę czcimy św. Łucję dziewicę i męczennicę, w czwartek wspominamy św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła.

10. Dnia 12 grudnia, we wtorek w godzinach 10.00-13.00 w Ośrodku Zdrowia w Nowym Korczynie odbędzie się komputerowe badanie ostrości widzenia. Koszt badania 30 zł, a przy realizacji zlecenia na okulary badanie jest bezpłatne. Więcej informacji oraz zapisy w rejestracji Ośrodka Zdrowia.