1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, 6 stycznia, będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego (zwana tradycyjnie świętem Trzech Króli). W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Msze św. w kościele pw. św. Stanisława o godzinie 8.00, 10.00 12.00 i 16.00. Taca zbierana tego dnia jest przeznaczana na cele misji.
2. W „Święto Trzech Króli” po Mszy św. o godzinie 16.00 odbędzie się tradycyjnie Koncert Kolęd w wykonaniu zespołu z Bejsc. Podczas Mszy św. ma miejsce błogosławieństwo kadzidła i kredy.
3. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godzinie 10.00 – odbędą się „Jasełka” w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Korczynie.
4. We wtorek 7 stycznia od godziny 17.00 odbędzie się tradycyjnie czuwanie ku czci św. Kingi w Diecezjalnym Sanktuarium św. Kingi w nowym Korczynie. O godzinie 19.00 Koncelebrowana Eucharystia. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, pielgrzymów i gości.
5. Trwa wizyta duszpasterska rodzin naszej parafii – kolęda. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
• W czwartek – 09.01 – od godziny 14.30: Tarnowska, Nadrzeczna, Krakowska.
• W piątek – 10.01 – od godziny 14.30: ul. Grotnickie i Rzeźnicza.
• W sobotę – 11.01 – od godziny 9.00: ul. Armii Krajowej i Polna (od Pana Jaroszka).