1. Dziś – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia Bożego przypada Święto Patronalne Kieleckiej Caritas. Wspieramy działalność Caritas darem serca złożonym do puszek przy wyjściu z Kościoła.
2. W dniu 28 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, odbędzie się wyjątkowy wielkanocny koncert charytatywny „Polska Pomaga”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 20:05 w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce. To kolejna wspólna inicjatywa Caritas Polska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, Łazienek Królewskich, Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Koncert ma być przede wszystkim podziękowaniem dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieła pomocy Caritas w kraju i na całym świecie.
3. Jutro uroczystość św. Wojciecha, bpa męczennika, głównego patrona Polski.
4. W piątek 3 maja NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. o godzinie 8.00, o godzinie 10.00 – w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy – Uroczysta Msza Św. z udziałem Władz Samorządowych i Straży Pożarnej, błogosławieństwo nowego samochodu pożarniczego. Następna Msza Św. o godzinie 12.00 i o godzinie 16.00 Eucharystia z nabożeństwem majowym. Z racji I Piątku Miesiąca spowiedź przed każdą Mszą św.
5. Dziś na godzinę 12.00 zapraszam Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania
z Rodzicami. Po Mszy Świętej – spotkanie. W sobotę spotkanie kandydatów do bierzmowania w organistówce o godzinie 12.00. W przyszłą niedzielę bierzmowani biorą udział w celebracji o godzinie 12.00.
6. W poniedziałek o godzinie 18.00 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie dzieci, które obchodzą rocznicę pierwszej komunii i rodziców.
7. Rozpoczyna się maj. Nabożeństwa majowe po Mszy św. o godzinie 18.00.
8. W dniu 16 maja – w czwartek wyruszy autokarowa pielgrzymka do Krakowa, Kalwarii i Wadowic z dziećmi pierwszokomunijnymi zapraszamy wszystkich chętnych lista jest w zakrystii jest 30 miejsc wolnych.
9. Pielgrzymka z okazji 20 rocznicy kanonizacji Świętej Kingi oraz 20-lecia odsłonięcia tablicy dziękczynnej w katedrze w Esztergom 12-14 lipca 2019. Organizuje Stowarzyszenie Świętej Kingi w Starym Sączu. Więcej na stronie Stowarzyszenia adres: http://kinga.stary.sacz.pl/. Lista chętnych jest w zakrystii.