1. Komunikat Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego.(tutaj)
  2. Z okazji święta Miłosierdzia przypominamy, że codziennie można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Jeżeli wierny z powodu choroby lub innej słusznej racji nie może wyjść z domu, ale odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, pod zwykłymi warunkami również zyskuje odpust zupełny. W tym tygodniu: rozpoczyna się 76. Tydzień Miłosierdzia.
  3. W czwartek, 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W sobotę święto św. Marka, Ewangelisty. Dziś 15 rocznica wyboru Benedykta XVI (2005).
  4. Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia przypada Święto Patronalne Kieleckiej Caritas. Wysłuchaliśmy Słowa Przewodniczącego Komisji Charytatywnej KEP na Niedzielę Miłosierdzia. Dziś szczególnie naszą modlitwą i ofiarą wspieramy działalność Caritas.
  5. W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Zdrowia, dotyczącymi liczby uczestników Mszy Świętej, informujemy, że od 20 kwietnia 2020 r. według przyjętych zasad (mi. jedna osoba na 15 metrów kwadratowych), w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy w Nowym Korczynie może uczestniczyć w liturgii do 45 osób, natomiast w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie może uczestniczyć w liturgii do 27 osób.