1. Tradycyjnie II Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r., to – Dzień Solidarności, Postu i Modlitwy za Dzieło Misyjne „Ad Gentes” działające przy KEP. Ofiary do puszek w tym dniu przeznaczone będą dla polskich misjonarek i misjonarzy.

2. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godzinie 16.30. Gorzkie żale w niedzielę o godzinie 9.45. Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Nabożeństwo Gorzkich żali Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i Dzieci Pierwszokomunijne z Rodzicami. Obecność potwierdzamy podpisem w dzienniczku. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu – 12.03.2022 r. i będą trwały do środy. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Marek Mikołajczak, sercanin z Bełchatowa.
W przyszłą niedzielę na godzinę 10.00 zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami. Szczegółowy plan rekolekcji jest dostępny w gablotce przy wejściu do Kościoła, na stronie internetowej naszej parafii, parafianowykorczyn.pl (tutaj), i w wersji papierowej przy wyjściu.

3. We wtorek, 7 marca odbędzie się Czuwanie ku czci św. Kingi. O godzinnie 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godzinie 18.00 pieśń Gaude Mater Polonia, błogosławieństwo soli, litania do św. Kingi i nabożeństwo różańcowe. O godzinie 19.00 Eucharystia zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie wszystkich zapraszamy.. W środę 8 marca przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom i Dziewczętom składamy najlepsze życzenia, pamiętając o Nich w naszej modlitwie. Msza Święta w dni powszednie jest sprawowana o godzinie 17.00.

4. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 26 lutego, w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich chętnych na Katechezę Przedmałżeńską, zwaną również potocznie „Kursem Przedmałżeńskim”. Dyplom ukończenia tej katechezy jest wymagany przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Chętnych zapraszamy na godzinę 12.00 do Kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika – czyli do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Bosy wędrowiec. Co warto wiedzieć o bł. Wincentym Kadłubku. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: Często myślimy, że za złe postępowanie Pan Bóg nas karze chorobami czy życiowymi zawirowaniami. Czy słusznie?