1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej dla dzieci i młodzieży w piątki o godzinie 15.45 i dla dorosłych o 16.30. Gorzkie żale w niedzielę o 15.30 – przed Mszą św. Za udział w każdym z tych nabożeństw można uzyskać
odpust zupełny. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się za tydzień w III Niedzielę Wielkiego Postu – 15.03.2020 r. Dzieci i młodzież zapraszamy na godzinę 10.00.
2. II Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i solidarności z polskimi misjonarzami. To okazja do zaangażowania się na rzecz wsparcia ich działań edukacyjnych, medycznych i charytatywnych. Dzieło Pomocy Ad gentes działające w strukturach Komisji Episkopatu Polski ds. Misji przeprowadza dziś zbiórkę do puszek – jest to nasz „dar serca” na misje.
3. Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet, wszystkim kobietom składamy najlepsze życzenia. Szczególną modlitwą otaczamy kobiety prześladowane, poniżane, doświadczające przemocy. W piątek, 13 marca, przypada siódma rocznica pontyfikatu papieża Franciszka (2013) – modlimy się za Ojca Świętego.
4. Pan Kościelny odwiedzi rodziny naszej parafii, przynosząc plan rekolekcji wielkopostnych. Postarajmy się wynagrodzić mu całoroczną pracę w parafii, wszystkie ofiary proszę podpisać w zeszycie.
• W poniedziałek: ul. Sandomierska, Stopnicka i Pocztowa. We wtorek: ul. Polna, Buska, Armii Krajowej.
• W środę: ul. Piłsudskiego, Rynek, Krakowska, Tarnowska. W czwartek: ul. Rzeźnicza, Zaścianek, Zamkowa.
• W piątek: ul. Grotnicka Dolna, Górna, Kępa. W sobotę Blok.
5. Intencje Mszy Świętej.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
7. Przy naszym Kościele odbędzie się kiermasz zorganizowany przez Kielecką Caritas
w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piasku Wielkim. Dochód ze sprzedaży prac jest cegiełką na integrację społeczną uczestników warsztatów.