1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu – „Ad Gentes” – 13.03.2022 r., darem serca złożonym do puszki będziemy mogli wesprzeć polskich misjonarzy. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o godzinie 16.30. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o 10.00. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę – 20.03.2022 r. Porządek Mszy Świętych, jak w każdą niedzielę. Dzieci i młodzież zapraszamy na godzinę 10.00.

2. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 6 marca, w każdą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęliśmy katechezę przedmałżeńską, zwaną również potocznie „Kursem Przedmałżeńskim”. Dyplom ukończenia tej katechezy jest wymagany przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Chętnych zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu na godzinę 12.00 do Kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika – czyli do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.

3. Ks. Stanisław Słowik Dyrektor Kieleckiej Caritas dziękuje za życzliwą pomoc
w ratowaniu bliźnich z Ukrainy w potrzebie. Zarządzona przez Ks. Bpa Piotrowskiego zbiórka ofiar w parafiach przerosła już wszelkie oczekiwania. Do dnia dzisiejszego 212 parafii wpłaciło ok 1 225 000 zł. Łącznie Caritas Kielecka zebrała już ok 1,5 mln zł. Milion zł z tego przesłaliśmy już do Caritas Polska. Zbiórka darów rzeczowych również przebiega zadowalająco. Na zapytanie ks. Kanclerza o przyjmowanie uchodźców przez parafie odpowiedziało 15 parafii. Zgłoszono niecałe 200 osób uchodźców przyjętych przez parafian i OSP. Cały tekst podziękowania i zaproszenia do współpracy z Caritas w organizacji pomocy dla Ukrainy możemy odczytać w gablocie.

4. W czasie czuwania ku czci św. Kingi w dniu 5 kwietnia o godzinie 17.00 będzie konferencja na temat ochrony życia poczętego, z zaproszeniem do włączenia się w duchową adopcję i krucjatę modlitwy w tej intencji. Zachęcamy również do czytelnictwa prasy katolickiej.