1. Komunikat Bp. Jana Piotrowskiego, Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, na II Niedzielę Wielkiego Postu „Ad Gentes” 2024 r., będącą dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

2. W związku z Komunikatem Ks. Biskupa w dniu dzisiejszym mamy możliwość wsparcia Polskich Misjonarek i Misjonarzy „darem serca” złożonym do puszki przy wyjściu z Kościoła. Zachęcam do udziału w „Drodze Krzyżowej” w każdy piątek o godzinie 16.30, Msza Święta w dni powszednie od 1 marca o godzinie 17.00. „Gorzkie żale” w niedzielę o godzinie 9.45. Serdecznie zapraszam wszystkich.

3. Rekolekcje Wielkopostne, podczas których odbędą się Misje Intronizacyjne Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpoczniemy w przyszłą Niedzielę – 4.03.2024 r. Misje odbywają się w każdej parafii co kilka lat. W przyszłą niedzielę: o godzinie 8.00 Msza Święta z nauką misyjną, o godzinie 10.00
– Msza Święta z nauką dla dzieci i młodzieży, o godzinie 12.00 – Msza Święta
z nauką dla małżeństw i rodzin i o godzinie 16.00 – Msza Święta z nauką misyjną. Rekolekcje będą trwały do piątku 8 – marca. Szczegółowy Plan Rekolekcji czyli Misji Intronizacyjnych, dostarczy do naszych domów Pan Kościelny.

4. W Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 12.00 rozpoczęliśmy w naszej parafii, w Kościele pw. św. Stanisława, czyli w Diecezjalnym Sanktuarium św. Kingi, Katechezę Przedmałżeńską zwaną Kursem Przedmałżeńskim. Dyplom tego Kursu jest wymagany obowiązkowo przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Zapraszam Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa.

5. W zakrystii są dostępne czekoladowe baranki wielkanocne – „Caritas” w cenie 8 zł. Złożone ofiary są przeznaczone dla dzieci, którymi opiekuje się Kielecka „Caritas”. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za wszelką modlitwę i pomoc materialną. Zachęcamy także do czytelnictwa Prasy Katolickiej.