1. Dziś przypada II Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela „Ad Gentes”, Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, który przeżywamy pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”. Zgodnie z ostanowieniem Konferencji Episkopatu Polski ofiary zbierane dziś do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych i jałmużnę dla 1883 polskich misjonarek i misjonarzy prowadzących dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, medyczne i edukacyjne na całym świecie. Modlimy się za nich i ofiarujemy nasze posty i wyrzeczenia w ich intencji.

2. Od jutra, czyli od 1 marca Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane o godzinie 17.00. W każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 16.30 odbędzie się „Droga Krzyżowa”. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – nabożeństwo „Gorzkich Żali”. Za udział w nabożeństwie „Gorzkich Żali” w Wielkim Poście oraz za odprawienie „Drogi Krzyżowej” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W czwartek czcimy Św. Kazimierza Królewicza w tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca Sakrament Pokuty i Pojednania – „Spowiedź” – od godziny 16.00.

4. We wtorek o godzinie 17.00 odbędzie się czuwanie w Diecezjalnym Sanktuarium
Św. Kingi. Porządek czuwania taki, jak zawsze. O godzinie 19.00 Eucharystia zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszam do Sanktuarium wszystkich czcicieli naszej Patronki – Świętej Kingi.

5. Ze względu na epidemię zamiast tradycyjnych rekolekcji odbędzie się „Wielkopostny Dzień Spowiedzi”, który przypada 10 marca w środę. Codziennie przed każdą Mszą Świętą mamy możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania czyli do Spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed Świętami.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców przy zachowaniu wymagań sanitarnych odbędzie się dziś – 28.02, po Mszy św. o godzinie 10.00.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

8. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych.