1. Dziś odbędzie się w naszym Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika, czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi – WSPÓLNE KOLĘDOWANIE pt. „Bogactwo i piękno kolęd”. W programie: Msza św. o godzinie 16.00, konkurs wokalny na najpiękniejszą kolędę, koncert organowy Piotra Biesagi (muzyka świąteczna i filmowa), kolędy w wykonaniu naszej Orkiestry Dętej im. Jana III Sobieskiego, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

2. Dzień 21 i 22 stycznia to Ogólnopolski Dzień Babci i Dziadka. To szczególna okazja, by otoczyć darem modlitwy i serdecznością nasze Babcie i naszych Dziadków. Oni przekazali nam dar wiary i miłości Boga oraz bliźnich. Uczyli i nadal uczą przez doświadczenie swojego życia jak pięknie żyć. Wielu z nich odeszło już do wieczności licząc na naszą modlitwę. Należy także zauważyć, jak wiele osób żyjących w miastach i wioskach dotkniętych jest samotnością i brakiem bliskich. Często zmagają się z problemami i trudnymi sytuacjami. Niech ten szczególny czas – ale nie tylko jeden dzień w roku – uświadomi nam potrzebę bliskości z naszymi Babciami i Dziadkami.

3. Ojciec Święty Franciszek postanowił, że III niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. W tym roku wypada w przyszłą niedzielę, 22 stycznia. Inicjatywa ta ma nas zachęcić, aby Biblia nie była dla nas jedną z wielu książek, lecz Słowem Życia, które niesie Zbawienie.

4. Kończymy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii – kolęda. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które przyjęły księdza za wspólne spotkania, modlitwę i złożone ofiary. Jutro, w poniedziałek 16 stycznia, od godziny 10.00 ksiądz odwiedzi rodziny z ulicy: Sandomierskiej, Stopnickiej i Pocztowej.

5. W tym tygodniu czcimy: we wtorek – św. Antoniego, opata, w czwartek św. Józefa Pelczara, biskupa, w sobotę św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.