1. Komunikat Księdza Biskupa.

Drodzy Diecezjanie, głoszone Słowo Boże zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy. Po raz kolejny Kościół w Polsce będzie przeżywać Niedzielę Słowa Bożego, która ma nam pomóc w przyjmowaniu tego Bożego daru do naszego życia i w kształtowaniu nim naszych postaw chrześcijańskich.
Zachęcam więc, abyśmy w niedzielę, 23 stycznia, sięgnęli po lekturę Pisma Świętego, która pozwoli nam na duchowe ubogacenie naszej codzienności. Niech też przez kolejne niedziele i dni powszednie roku czytanie Pisma Świętego stanie się naszym dobrym zwyczajem, bowiem „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4,4).

Z darem pasterskiego Błogosławieństwa

† Jan Piotrowski
BISKUP KIELECKI.

2. W poniedziałek czcimy św. Antoniego, opata, w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, w piątek wspominamy św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę, jest to także Dzień Babci. W sobotę przypada Dzień Dziadka. Pamiętajmy o bliskich nam osobach. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej..