1. Komunikat Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego – Pasterza naszej Diecezji Kieleckiej.(więcej)
2. Dziś Niedziela Miłosierdzia, rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Jesteśmy zaproszeni do braterskiej solidarności, miłości i przebaczenia. Dziś obchodzimy Międzynarodowe Święto Patronalne Caritas.
3. W środę przypada Święto Chrztu Polski, które służy upamiętnieniu wydarzenia , będącego u fundamentów państwa polskiego. Skłania nas to do wdzięczności i modlitwy w intencji Ojczyzny.
4. Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej, 18 kwietnia i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. To także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego.
5. Zaczynając od niedzieli 18 kwietnia 2021 r. wejdziemy w XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
6. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.
7. Ze względu na sytuację panującej epidemii zwróćmy uwagę na zachowanie przepisów sanitarnych.