1. Przeżywamy Adwent – czas czuwania i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. W dni powszednie adwentu jest sprawowana Eucharystia ku czci NMP o godzinie 16.00 – „Roraty”, na którą zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami, młodzież i wszystkich czcicieli NMP.

2. W dniu 8 grudnia 2022 r, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w Nowym Korczynie otwarto pierwszy w gminie Klub Seniora. Placówka powstała, dzięki rządowemu programowi „Senior Plus”. Klub Seniora mieści się przy ul. Pocztowej, w budynku należącym do Parafii pw. Św. Trójcy w Nowym Korczynie, poświęconym 25 lipca 2020 r. przez Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego – Biskupa Kieleckiego, jako Centrum Spotkań i Dialogu im. Pary Książęcej Św. Kingi i Bolesława.

Na zajęcia zapisały się 24 osoby nieaktywne zawodowo w wieku powyżej 60 lat. Seniorzy liczą, że znajdą tu wiele ciekawych form spędzania wolnego czasu. Klub ma piękne wnętrza, doceniamy gustowny wystrój. Nie chcemy samotnie siedzieć w domu, tylko być między ludźmi i przyjemnie spędzać czas, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego – mówią. Seniorzy mają do dyspozycji m.in. kuchnię, gdzie będą prowadzone warsztaty kulinarne, dużą salę, gdzie będą się odbywać prelekcje, czy zajęcia manualne oraz stanowiska komputerowe podłączone do internetu.

Małgorzata Włosińska, instruktor ds. kulturalno-edukacyjnych Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Korczynie mówi, że to wyjątkowe miejsce, emeryci będą tu mogli realizować swoje pasje, uczyć się oraz integrować. Planujemy zajęcia komputerowe, językowe oraz zajęcia manualne. Mamy w grupie panie, które potrafią zarówno szyć, ale i tworzyć niesamowite rzeczy z papieru.

Z pewnością zajmiemy się wydobywaniem tych pięknych talentów na światło dzienne i ich rozwijaniem – mówi. Burmistrz Paweł Zagaja mówi, że seniorzy otrzymali do dyspozycji lokal o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Dzięki rządowemu wsparciu udało się wyremontować pomieszczenia oraz dostosować obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych. Cieszę się, że środki publiczne m.in. z budżetu państwa i gminy zostały skierowane w to miejsce. Trzymam mocno kciuki za seniorów, za ich zdrowie i aby jak najaktywniej mogli tu spędzać czas – dodał.

Obiekt będzie czynny od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 15.00. Organizacja klubu kosztowała 146 tys. zł . 61 tysięcy to dofinansowanie z rządowego programu Senior Plus.

3. Do wszystkich parafii naszej Diecezji zostały już dostarczone świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 9 zł. Świece można nabywać w zakrystii. Są do nabycia w zakrystii także pobłogosławione opłatki wigilijne.

4. We wtorek czcimy św. Łucję dz. i m. W środę św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.