1. III Niedziela Adwentu w Kościele nazywana jest Niedzielą „Gaudete”, czyli niedzielą radości. Jest to jeden z dwóch dni w roku, kiedy kapłan może sprawować liturgię w szatach koloru różowego. Nazwa tej niedzieli pochodzi od słów antyfony na wejście: „Gaudete in Domino”, czyli „Radujcie się zawsze w Panu”. Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi.

2. W dni powszednie adwentu będzie sprawowana Eucharystia ku czci Najświętszej Maryi Panny o godzinie 16.0 0 – „Roraty”, na którą zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami, młodzież i wszystkich czcicieli Maryi.

3. Jutro, w poniedziałek, 18 grudnia, wyjątkowo ze względu na spowiedź adwentową, Roraty o godzinie 16.30 – pół godziny później.

4. W przyszłą niedzielę przypada czwarta Niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00 w Sanktuarium Św. Kingi. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Wigilia Bożego Narodzenia to dzień modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana w Boże Narodzenie. Dzień Rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. Niech będą to spotkania życzliwości i dobroci wyrażonej podczas wspólnego łamania się opłatkiem, jeżeli trzeba to przeproszenia i przebaczenia. Niech będą to spotkania ubogacone serdecznymi rozmowami, modlitwą
i śpiewem kolęd. O północy – tradycyjna Pasterka – w kościele Świętej Trójcy, rozpoczynająca Uroczystość Bożego Narodzenia. W Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12 – w poniedziałek pozostałe Msze Święte będą sprawowane o godzinie 10.00, 12.00 i 16.00 w kościele św. Stanisława. We wtorek, 26 grudnia przypada Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Msze Święte w Kościele Klasztornym o godzinie 8.00, 10.00. 12.00 i 16.00.

5. Rozpoczęła się Nowenna Przed Bożym Narodzeniem, którą będziemy się modlić na Roratach śpiewając słowa: „Na przyjście Chrystusa Króla pójdźmy wszyscy z pokłonem”.

6. Dziś w naszej parafii w ramach akcji pro-life będzie możliwość nabycia kubka z własnoręcznym logo. Cena każdego kubka to 20 zł. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany na rzecz obrony życia. Serdecznie zapraszam do włączenia się w to dzieło.

7. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy (w cenie 9 zł) – jest to nasz „dar serca” dla dzieci, którymi opiekuje się Caritas. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Są do nabycia również kalendarze rolnicze i misyjne.