1. Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn – Paweł Zagaja, Przewodnicząca rady Miejskiej w Nowym Korczynie – Kazimiera Gołdyn zapraszają na OTWARCIE MOSTU na rzece Wiśle Nowy Korczyn-Borusowa, które odbędzie się w dniu 14 grudnia 2020 r. (w poniedziałek) o godzinie 14.00 na nowo wybudowanym moście.

2. Dziś przypada trzecia Niedziela Adwentu, która w liturgii nosi nazwę „Gaudete” – „Radujcie się”. Przyczyną tej radości jest bliskość Świąt Bożego Narodzenia. Od środy – 16.12 – rozpoczniemy na Roratach śpiew „Nowenny Przed Bożym Narodzeniem”. Serdecznie wszystkich zapraszam.

3. Przeżywamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. W dni powszednie adwentu jest sprawowana Eucharystia ku czci NMP o godzinie 16.00 – „Roraty”, na którą zapraszam wszystkich czcicieli NMP. Codziennie przed każdą Mszą Świętą mamy możliwość przystąpienia do spowiedzi, aby we właściwy sposób przygotować się na Święta Bożego Narodzenia, także pod względem duchowym, aby Chrystus mógł naprawdę narodzić się w naszych sercach i w naszych rodzinach. W poniedziałek, 14.12 wspominamy św. Jan od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

4. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy (w cenie 5 zł) – jest to nasz „dar serca” dla dzieci, którymi opiekuje się Caritas. W tym roku pobłogosławione opłatki na stół wigilijny nabywamy w zakrystii.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.