1. Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej, 18 kwietnia i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. To także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego.

2. Zaczynając od niedzieli 18 kwietnia 2021 r. wejdziemy w XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.

3. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się dziś w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze. W tym roku czytamy najstarszą z czterech Ewangelii – według świętego Marka. Wybrane fragmenty nawiązują do programu duszpasterskiego wskazującego na rolę Eucharystii w życiu chrześcijanina. Pochylając się nad tą Ewangelią chcemy pogłębić swoją wiarę i rozumienie Eucharystii. Samo czytanie jest również posilaniem się chlebem słowa Bożego. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego zachęca nasze rodziny do tego, aby oparły swą wiarę na Biblii.

4. W piątek – 23.04 przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. W przyszłym tygodniu, w „Niedzielę Dobrego Pasterza” rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania.

5. Ze względu na sytuację panującej epidemii zwróćmy uwagę na zachowanie przepisów sanitarnych.