1. Dziś rozpoczyna się XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, zorganizowany przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę Dzień Modlitw o Powołania i początek Tygodnia Modlitw o Powołania. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj – nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00.
2. W tym tygodniu: w środę, 29 kwietnia, obchodzimy święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. To także dzień pamięci o męczeństwie duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W piątek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. W sobotę, 2 maja (wyjątkowo) – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. W tym tygodniu także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
3. W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Zdrowia odnośnie do liczby uczestników Mszy Świętej, informujemy, że od 20 kwietnia 2020 r. według przyjętych zasad w liturgii w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy
w Nowym Korczynie może uczestniczyć 45 osób, natomiast w Kościele pw. Św. Stanisława B. M. czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Św. Kingi w Nowym Korczynie może uczestniczyć w liturgii 27 osób.