1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu i pierwszą niedzielę marca. Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia z okazji przypadającego jutro ich Święta. Ze względu na epidemię zamiast tradycyjnych rekolekcji odbędzie się „Wielkopostny Dzień Spowiedzi”, który przypada 10 marca w środę. Msza św. o godzinie 11.00 i o godzinie 17.00. W tym dniu mamy możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania czyli do Spowiedzi od godziny 9.00 do 12.00 i od godziny 16.00 do 17.00. Przyjadą wszyscy księża z naszego dekanatu, serdecznie zapraszamy, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed Świętami. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych.

2. Msze Święte w dni powszednie są sprawowane o godzinie 17.00. Codziennie przed każdą Mszą św. mamy możliwość przystępowania do spowiedzi. W każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 16.30 odbędzie się „Droga Krzyżowa”. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – nabożeństwo „Gorzkich Żali”. Za udział w nabożeństwie „Gorzkich Żali” w Wielkim Poście oraz za odprawienie „Drogi Krzyżowej” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której można składać ofiarę na kwiaty do „Bożego Grobu”. Zostało już mało czasu do Świąt. Zwracam się z prośbą, aby wesprzeć zakup kwiatów do grobu Pana Jezusa.

4. Za tydzień, w dniu 14 marca, przypada IV Niedziela Wielkiego Postu, która nosi w liturgii nazwę „Laetare” – „raduj się”, i posiada akcent paschalnej radości. Wolno w tym dniu użyć ornatu w kolorze różowym i przyozdobić ołtarz kwiatami.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dziś jest dostępny w cenie 9 zł. dodatek extra do Gościa Niedzielnego, poświęcony św. Józefowi z okazji Roku Świętego Józefa.