1.Komunikat Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Oświadczenie Rady Kapłańskiej Diecezji Kieleckiej.

2. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Będą trwały do środy. Rekolekcje prowadzi Ojciec Marek Mikołajczak, sercanin z Bełchatowa.
PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 2023 R.:
„Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

12 MARCA 2023 R. III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:
8.00 Msza Święta z nauką dla dorosłych.
9.45 Gorzkie żale.
10.00 Msza Święta z nauką dla dzieci i młodzieży.
12.00 Msza Święta z nauką dla małżeństw.
KATECHEZA PRZYGOTOWUJĄCA DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA („KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI”).
16.00 Msza Święta z nauką dla dorosłych.

13 MARCA 2023 R. PONIEDZIAŁEK:
8.45 Msza Święta z nauką dla dzieci i młodzieży.
11.00 Msza Święta z nauką dla dorosłych.
17.00 Msza Święta z nauką dla dorosłych.

14 MARCA 2023 R. WTOREK:
8.45 Msza Święta z nauką dla dzieci i młodzieży.
11.00 Msza Święta z nauką dla dorosłych.
13.00 Wizyta Ks. Rekolekcjonisty w domach Chorych, którzy pragną przyjąć Sakramenty Święte.
17.00 Msza Święta z nauką dla dorosłych.

15 MARCA 2023 R. ŚRODA – „DZIEŃ SPOWIEDZI”:

SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA SPOWIEDŹ:
OD GODZINY 8.30 DO 11.30 I OD GODZINY 16.30 DO 17.30.

8.45 Msza Święta z nauką dla dzieci i młodzieży.
11.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA CHORYCH I Z SAKRAMENTEM NAMASZCZENIA CHORYCH.
17.00 Eucharystia na zakończenie Rekolekcji z nauką dla dorosłych.

3. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godzinie 16.30. Gorzkie żale w niedzielę o godzinie 9.45. Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Nabożeństwo Gorzkich żali Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i Dzieci Pierwszokomunijne z Rodzicami. Obecność potwierdzamy podpisem
w dzienniczku.

4. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 26 lutego, w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich chętnych na Katechezę Przedmałżeńską, zwaną również potocznie „Kursem Przedmałżeńskim”. Dyplom ukończenia tej katechezy jest wymagany przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Chętnych zapraszamy na godzinę 12.00 do Kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika – czyli do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.

5. Są do nabycia w zakrystii wielkanocne baranki Caritas w cenie 7 zł. Jest to nasz dar serca dla dzieci, którymi opiekuje się Caritas Diecezji Kieleckiej.

6. Zachęcamy także do czytelnictwa prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: W trzecim odcinku wielkopostnego cyklu ks. Adam Pawlaszczyk zatrzymuje się nad kolejnym uczynkiem miłosierdzia względem duszy i podpowiada, w jaki sposób powinniśmy radzić wątpiącym. W najnowszej Niedzieli m.in.: Małżeństwo z niewierzącym jest zagrożeniem czy praktyką wynikającą z obojętności religijnej? Jak zapewnić religijne wychowanie dzieci w takiej rodzinie? Do najnowszego numeru dołączony jest bezpłatny dodatek – Poznaj siebie. Rachunek sumienia, który stanowić będzie praktyczną pomoc w przygotowaniu do spowiedzi.