1. Komunikat Księdza Biskupa.

Drodzy Diecezjanie, głoszone Słowo Boże zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy. Po raz kolejny Kościół w Polsce będzie przeżywać Niedzielę Słowa Bożego, która ma nam pomóc w przyjmowaniu tego Bożego daru do naszego życia i w kształtowaniu nim naszych postaw chrześcijańskich.
Zachęcam więc, abyśmy w niedzielę, 23 stycznia, sięgnęli po lekturę Pisma Świętego, która pozwoli nam na duchowe ubogacenie naszej codzienności. Niech też przez kolejne niedziele i dni powszednie roku czytanie Pisma Świętego stanie się naszym dobrym zwyczajem, bowiem „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4,4).

Z darem pasterskiego Błogosławieństwa

† Jan Piotrowski
BISKUP KIELECKI.

2. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, Ósma Rocznica Święceń Biskupich Ordynariusza Diecezji Kieleckiej Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego. Składając najlepsze życzenia Księdzu Biskupowi pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza. W środę wspominamy św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. W piątek wspominamy św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

3. Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach zaprasza na Weekend Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się w dniach 11-13 lutego 2022 r. Poświęcone jest biblijnej postaci Józefa Egipskiego (Księga Rodzaju 37-50). Prowadzi ks. Tomasz Siemieniec – wykładowca Pisma świętego w WSD w Kielcach. Szczegóły na plakacie w gablocie.

4. Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Jak co roku, ksiądz prof. Henryk Witczyk wraz z zespołem Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, przygotował materiały biblijno-liturgiczne dla duszpasterzy i wiernych świeckich, które mogą pomóc w owocnym przeżywaniu tego dnia. W ich ramach opracowano szczegółowe komentarze historyczne, literackie, egzegetyczne oraz teologiczne. Ponadto, z myślą o regularnym wspieraniu duszpasterzy i wiernych w samodzielnym rozważaniu i medytacji Słowa Bożego, z inicjatywy zarządu Dzieła Biblijnego, przy współpracy Sekcji Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz moderatorów diecezjalnych Dzieła, przygotowano aplikację mobilną pod nazwą „Dzieło Biblijne”, która od dnia 28 grudnia 2021 dostępna jest nieodpłatnie w sklepach internetowych dla wiodących platform mobilnych. Zachęcamy również do czytelnictwa prasy katolickiej.