1. Listem w formie motu proprio Aperuit illis z dnia 30 września 2019 r. papież Franciszek ustalił, że od tej pory III Niedziela Zwykła ma być obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.
2. W tym tygodniu: we wtorek, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. W piątek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, założyciela salezjanów. W następną niedzielę, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia podczas Mszy św. błogosławi się świece. Przynosimy świece na Mszę św. Szczególnie prosimy o to dzieci pierwszokomunijne, które na Mszy św. o godzinie 10.00 otrzymają także książeczki.
3. Od 1997 r., z ustanowienia Jana Pawła II, święto to obchodzone jest także jako 24 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swe życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich oraz jako dziewice i wdowy konsekrowane. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca.
4) Odszedł do Pana śp. Marian Pakuła l. 70. Rodzinie składamy wyrazy serdecznego współczucia. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 28 stycznia, o godzinie 13.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.