1. Dziś przypada czwarta Niedziela Adwentu, od piątku rozpoczęliśmy śpiew „Nowenny Przed Bożym Narodzeniem”, serdecznie wszystkich zapraszam codziennie o godzinie 16.00. Jutro – w poniedziałek – 19 grudnia „Roraty” wyjątkowo o godzinie 16.30, ze względu na spowiedź w sąsiedniej parafii. Przed każdą Mszą Świętą mamy możliwość przystąpienia do spowiedzi, aby we właściwy sposób przygotować się na Święta Bożego Narodzenia, także pod względem duchowym, aby Chrystus mógł naprawdę narodzić się w naszych sercach i w naszych rodzinach.

2. W sobotę 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia zapraszamy na Mszę Świętą – „Roraty” o godzinie 8.00. Mszę Świętą poprzedzi „Nowenna przed Bożym Narodzeniem”. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Wigilia Bożego Narodzenia to dzień modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana w Boże Narodzenie. Dzień Rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. Niech będą to spotkania życzliwości i dobroci wyrażonej podczas wspólnego łamania się opłatkiem, jeżeli trzeba to przeproszenia i przebaczenia. Niech będą to spotkania ubogacone serdecznymi rozmowami, modlitwą i śpiewem kolęd.

3. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia, o północy będzie sprawowana tradycyjna Pasterka, w kościele Świętej Trójcy. Pozostałe Msze Święte będą sprawowane o godzinie 10.00, 12.00 i 16.00 w kościele św. Stanisława.

4. W przyszły poniedziałek – 26 grudnia, święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Msze Święte w Klasztorze o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00.

5. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy (w cenie 9 zł) – jest to nasz „dar serca” dla dzieci, którymi opiekuje się Caritas, oraz pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.