1. Dziś przypada czwarta Niedziela Adwentu, od czwartku rozpoczęliśmy śpiew „Nowenny Przed Bożym Narodzeniem”, serdecznie wszystkich zapraszam codziennie o godzinie 16.00. Jutro – w poniedziałek – 20 grudnia „Roraty” wyjątkowo o godzinie 15.00, ze względu na spowiedź w sąsiedniej parafii. Przed każdą Mszą Świętą mamy możliwość przystąpienia do spowiedzi, aby we właściwy sposób przygotować się na Święta Bożego Narodzenia, także pod względem duchowym, aby Chrystus mógł naprawdę narodzić się w naszych sercach i w naszych rodzinach. W zakrystii można zgłaszać chorych, do których ksiądz uda się w ustalonym czasie.

2. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia zapraszamy na Mszę Świętą – „Roraty” o godzinie 8.00. Mszę Świętą poprzedzi „Nowenna przed Bożym Narodzeniem”. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Wigilia Bożego Narodzenia to dzień modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana w Boże Narodzenie. Dzień Rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. Niech będą to spotkania życzliwości i dobroci wyrażonej podczas wspólnego łamania się opłatkiem, jeżeli trzeba to przeproszenia i przebaczenia. Niech będą to spotkania ubogacone serdecznymi rozmowami, modlitwą i śpiewem kolęd. O północy – tradycyjna Pasterka – w kościele Świętej Trójcy, rozpoczynająca Uroczystość Bożego Narodzenia. W Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12 – w sobotę pozostałe Msze Święte będą sprawowane o godzinie 10.00, 12.00 i 16.00 w kościele św. Stanisława. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia, święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia podczas Eucharystii o godzinie 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszam małżonków. W tym dniu tradycyjnie przypada również Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy (w cenie 7 zł) – jest to nasz „dar serca” dla dzieci, którymi opiekuje się Caritas. W tym roku pobłogosławione opłatki na stół wigilijny nabywamy w zakrystii. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.