1. Dziś przypada czwarta Niedziela Adwentu, od środy rozpoczęliśmy śpiew „Nowenny Przed Bożym Narodzeniem”, serdecznie wszystkich zapraszam codziennie o godzinie 16.00. W dni powszednie adwentu jest sprawowana Eucharystia ku czci Najświętszej Maryi Panny – „Roraty”. Przed każdą Mszą Świętą mamy możliwość przystąpienia do spowiedzi, aby we właściwy sposób przygotować się na Święta Bożego Narodzenia, także pod względem duchowym, aby Chrystus mógł naprawdę narodzić się w naszych sercach i w naszych rodzinach. W zakrystii można zgłaszać chorych, do których ksiądz uda się w ustalonym czasie.

2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia zapraszamy na Mszę Świętą – „Roraty” o godzinie 8.00. Mszę Świętą poprzedzi „Nowenna przed Bożym Narodzeniem”. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Wigilia Bożego Narodzenia to dzień modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana w Boże Narodzenie. Dzień Rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. Niech będą to spotkania życzliwości i dobroci wyrażonej podczas wspólnego łamania się opłatkiem, jeżeli trzeba to przeproszenia i przebaczenia. Niech będą to spotkania ubogacone serdecznymi rozmowami, modlitwą i śpiewem kolęd. O północy – tradycyjna Pasterka – w kościele Świętej Trójcy, rozpoczynająca Uroczystość Bożego Narodzenia. W Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12 – w piątek pozostałe Msze Święte będą sprawowane o godzinie 10.00, 12.00 i 16.00 w kościele św. Stanisława. W Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika – w sobotę – 26.12 – Msze Święte o godzinie: 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00 – w kościele św. Stanisława. W tym dniu wspieramy naszą modlitwą i ofiarą Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy (w cenie 5 zł) – jest to nasz „dar serca” dla dzieci, którymi opiekuje się Caritas. W tym roku pobłogosławione opłatki na stół wigilijny nabywamy w zakrystii. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

4. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia, święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia podczas Eucharystii o godzinie 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszam małżonków.